מקוון ליום שאחרי

לפני בערך שנה שמענו על מחלה מוזרה שפרצה בסין. אחרי כחודשיים אותה מחלה הגיעה אלינו, והחיים שלנו השתנו לגמרי. אף אחד לא דמיין שזה יימשך כל כך הרבה זמן, אבל בסוף קצת התרגלנו ושכחנו מה היה קודם. עכשיו, כשמתחילים לראות את האור בקצה המנהרה בצורת המחט, מתחילים לשאול מה יישאר מכל הסיפור הזה.

אחת ממילות השנה ללא ספק הייתה “זום”. כולם, מילדי הגן עד למתרגלות יוגה מבוגרות, התחילו ללמוד דרך המסך. חסר הקשר האנושי עם המורה ובין הלומדים, אבל יש בזה גם יתרונות – אין נסיעות, לומדים ממורים בכל העולם, לא צריך ללבוש מכנסיים…

את הקורס הממוחשב הראשון שלי למדתי בשנת 2003. נכון, הרבה לפני שמישהו שמע על קורונה או אפילו על זום. זה היה קורס להפקת מוסיקה במחשב, דרך מכללת ברקלי למוסיקה שממוקמת בבוסטון, ארה”ב. כבר עבדתי כמה שנים עם MIDI, והחלטתי ללמוד את המקצוע ברצינות. הייתי אמא ל-4 ילדים בירוחם, וכל בתי הספר ללימודי סאונד היו במרכז הארץ. הקורס היה בנוי בצורה טובה, קיבלנו גרסות ניסיון לכמה תוכנות, העלנו עבודות לביקורת והיו גם מפגשים בלייב (אחרי שמצאנו שעות שיתאימו לכל הגלובוס – נדמה לי שהיה גם סטודנט מאוסטרליה). כך הקמתי אולפן הקלטות, והשאר היסטוריה. מאז למדתי עוד הרבה בקורסים והרצאות באינטרנט – לימוד אנגלית דרך דרמה, לימודי יהדות, ניהול העסק, אפילו בניית קורסים דיגיטליים.

אז עכשיו לשאלה הגדולה – כאשר כל המשבר הזה יהיה מאחורינו ויהיה מותר להיפגש חופשי, כמה יעדיפו בכל זאת להמשיך מול מסך? ילדים יחזרו לבית ספר כדי לפגוש מורים וחברים, יש חוגים שדורשים מגע אנושי, אבל יש סוגים של לימודים שכבר יישארו במרחב המקוון. למה?

  • אין נסיעות – אפילו לא צריך לצאת מהבית (אני כותבת עכשיו במזג אוויר סוער)
  • גמישות – לומדים בכל שעה לפי הלו”ז שלך
  • בקצב שלך – אפשר לדלג על חלקים, לראות שיעור שוב, אפילו לשחק עם מהירות הדיבור
  • תרגול ממוחשב – מוריד פחד מטעויות ונותן משוב מיידי
  • נוחות – לבוש, שתייה, אוכל, ילדים – אנחנו לא מפריעים לאחרים והם לא מפריעים לנו
  • זמינות הלימוד – במחשב או בטלפון, בבית ובכל מקום
  • אנחנו לא מוגבלים למבחר שקיים בסביבה שלנו – כל העולם פתוח לפנינו

לפני חודש זימנו אותי לישיבת צוות. הישיבה הייתה בירוחם, קל”ב. הגעתי, חיכינו 20 דקות עד שהתחילו, בסוף היה קצר. למרות שעשיתי הליכה במזג אוויר נעים ולא הייתי צריכה בייביסיטר(תעשו חישוב, הילדים כבר גדלו), כל הזמן חשבתי לעצמי

למה לא עשו את זה בזום?

Related Blog

כשכל מילה מיותרת

אז מה זה ג’אם סשן?

ויהיה תוהו ובוהו

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.